Tävlingsresultat  2019 

Rallylydnad    
Freckles Jingle Bells  Zera SUsanne ANdersson RLDF   85 p avancerad
Freckles Dooleys  Dooley Gunilla Alsterfjord 88 p avancerad klass
Freckles Kalla Fötter  "Pinch" Charlotte Hultner uppf resulat  nybörjare
Freckles Visa Till Linnea   Stoja Kristin Wendel RLDN
Freckles Sommaren Är Kort  Mirax Maria Green RLDN RLDF   uppflyttnig resultat Avancerad
Freckles Little Drummer Boy  Ådi Lina Arrhenius RLDA
Freckles Royal CHoice  Kalla Carina Arvidsson RLDF  
Freckles Miramis  Chip Charlotte Hultner RLDN  uppflyttningsresultat fortsättningsklass klassvinnare
Freckles Två Mörka Ögon  Sookie Daniel Eidenskog RLDN
Freckles Bella Bella   Welma Lena Holm RLDF
Freckles Jingle Bells  Zera SUsanne ANdersson RLDF


 

Startklass    
Freckles Royal CHoice  Kalla Carina Arvidsson RLD 
Freckles Jingle Bells Zera SUsanne Andersson Godkänd Starklass

 

Viltspår    
Freckles Kalabalik  Stina Margareta Svedlund Godkänd anlagsklass
Freckles Jingle Bells Zera Susanne Andersson Godkänd anlagsklass  3 x ökl  viltspårschampon !!!!
Julita Rhett   Aslan Förare Håkan Erhardsson Godkänd anlagsklass
Freckles Skenet Bedrar  "Sibban" Maria Edwardsson 2 x 1 ökl
Freckles Royal Choice   "Kalla! Carina Arvidsson Viltspårschampion !!!!!


 

Utställning    
Freckles Skenet Bedrar  SIbban Maria Edwardsson Cert BIM BIR veteran
Freckles Jingle Bells  Zera Susanne Andersson CERT BIM   reservcert  BT-3
Freckles Royal CHoice  Kalla Carina Arvidsson 3 x BIR  1 x BIM  BT-2  BT-3
Freckles Royal Mile  Charlie Anna Carlberg Reserv cert  Bh-3
Freckles Stella Polaris  Stella Anders Fisher BT-4
Freckles Treo  Treo Carina Arvidsson BT-4  r-cert  ännu ett reserv cert
Freckles Dooley   Dooley Gunilla Alsterfjord BH-3  BH-2

 

Agility    
Freckles Dooleys  Dooley Gunilla Alsterfjord Vinst och pinne ag klass 1
Freckles Virvelvinden Edvard  Edvard Urban Karlsson till titeln AGHD I
Freckles Little Drummer Boy  LIna Arrenhius 3 x Pinne ag klass 1 Large
Freckles Selma Lagelöf  Selma Leif ANdersson AGHD II  2 Pinne  Hopp II
Freckles Colombo  Ture Eva Jansson AG 1 PINNE

 

Nosework    
Freckles Rudolf med Röda Mulen Kerstin Forne Godkänt doftprov 1 och 2
Julita Rhett  Aslan Ulrika Erhardsson Diplom NW 1
Freckles Galaxy Rose Marie Stavås Diplom NW 1
Freckles MOsippan Ljuva Ywonns Sörli STavås Diplom NW-1
Freckles Kalla Fötter Pitch Charlotte Hultner Godkänt doftprov 1
Freckles Dooleys  Dooley Gunilla Alsterfjord NV1  75 p   3:e diplomet Nosework 1